logo

Hakkımızda

Zeytinyağında evrensel doğru olan "aile işletmesi" olma zorunluluğu, Halıcızâde Zeytin Deresi için de geçerlidir. Kurtuluş savaşı bitip genç cumhuriyetimiz ortaya çıktıktan sonra ülkemiz psikolojik olarak rahatladığında insanlarımızda bulundukları yerden ekmek parası için memleketimizdeki başka yerlere göç etmişler. Dedemiz ilerlemiş yaşına rağmen, 12 yıl askerlik yaptıktan sonra,memleketi Niğde koyunlu köyünden, yöresinin ve ailesinin üretimi olan el dokuması halı ticareti yapabilmek için, önce Ankara’ya oradan, Bursa’ya daha sonrada, Edremit’e gelmiş belli süre kaldıktan sonra, burayı beğenip yerleşmeye karar vermiş ve aile eşrafını da getirmiş Edremit’in ilk halı dükkânını açmış ve bizimde zeytin serüvenini’miz böylece başlamış olmuş. Dedemizin işi gereği ailemizin lakabı otomatik olarak Halıcı olmuş. Daha sonra zeytinlik edinen ailemiz ilk önce kendi ihtiyacı için bunu işlemiş yağı zeytini daha sonrada ticaretini yapmaya başlamış. Ve amacı her zaman herkese ulaşabilmek olmuş. Rahmetli babam zeytinyağı daha günümüzdeki kadar yaygın değil iken her yıl üretiminin bir kısmını önce yakından başlayarak akrabalarına dostlarına tanıdıklarına ikram etmiş O yıllarda ülkemizde zeytinyağı yiyemem aman, basmada fistan giyemem aman türküleri varmış. Babam evimize ziyaretimize gelenlere, dışarıdan gelip dükkânından alışveriş yapanlara giderken zeytinyağı, zeytin veya sabun ikram ederdi.

Bu güne geldiğimizde ben yaklaşık 25 yıl yiyecek içecek sektöründe çalışmış çok çeşitli mutfaklarda bulunmuş biri olarak. Özellikle Akdeniz mutfağı, Türk mutfağı ve Osmanlı mutfağı’nın Zeytinyağı’nı ne tür istediğini ve hangi yemeklerde kullanılabileceğini ayrıca ev yapımı yöresel tatlarda nasıl sunum yapılabileceğini tecrübelerimle bilen biri olarak üretimimizin ev yapımı ve özel olmasını amaçlıyorum.

MİSYONUMUZ;

Doğal Zeytinyağı’nı, zeytini ve zeytinyağı sabununu herkesin kullanma hakkı olduğunu düşünüyoruz. Ve tüm enerjimizle yıllık ağaçlarımıza doğal bakımımız (budama, sulama, doğal gübreleme, ilaçlama, sürme gibi) , ürünü toplama biçimimiz ve işleme biçimimiz ile Tüm Türkiye genelinde teslimat ve kargo yaygınlığımızı her geçen gün arttırarak bunun için çalışıyoruz.

VİZYONUMUZ;

İnsanlarımızın üreticiden doğal ürünleri alabilmesi üreticinin’de doğrudan tüketiciye aracısız ulaşabilmesi. Kendi sektörümüzde En doğalı, en lezzetliyi, en nefasetliyi, en kaliteliyi ürete bilmek. Geleneksel atadan, babadan kalma öğretileri kullanırken. Yenilikçi olmayı, akıldan ve bilimden asla uzaklaşmamayı ve bunların hepsini aynı potada yoğurup en güzelini ortaya çıkarabilmeyi, eski ile yeniyi birleştirebilmeyi… Çoklu, tonajlı üretim dense, yalnızca kendi mahsulümüzü üretip işlemek. Az ama en kaliteliyi ortaya çıkardık’dan sonra, tarladan sofranıza kadar ürünün arkasında durabilmek. Her zaman aranılan olmak. Ve annemizin o güzel ev yemeği lezzetinde damakta kalıcı olup yıllar sonra bile hatırlana bilmek.

kargo siparis